Saliva natura

Saliva natura je ústní sprej, který intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje ústní dutinu a působí jako náhražka slin. Používá se k ošetření suché sliznice úst a hrtanu, způsobené nedostatečnou sekrecí slin, a zmírňuje obtíže související se suchostí v ústech.

Co přípravek Saliva natura obsahuje?

Přípravek Saliva natura obsahuje: vodu, sorbitol, xylitol, Eriodictyon crassifolium (Yerba Santa), přírodní citronové aroma, kyselinu askorbovou, benzoát sodný, hydroxid sodný, kyselinu citronovou. Neobsahuje cukr ani alkohol a má upravené pH.

Účinnou látkou přípravku Saliva natura je přírodní extrakt z rostliny Yerba Santa (Eriodictyon crassifolium, "svatá bylina"), která je po staletí známa původním obyvatelům Severní Ameriky jako vysoce účinná léčivá rostlina. Obsahuje přírodní mukopolysacharidy (muciny), které jsou téměř identické s mucinem v lidských slinách.

Obsahuje také xylitol, který likviduje škodlivé bakterie, jako je Streptokokus mutans, hlavní původce zubního kazu, a stejně jako sorbitol je jakožto účinný zvlhčující prostředek odpovědný za dlouhodobý účinek přípravku Saliva natura.

medac GmbH, Německo, www.medac-cz.eu | info@medac.eu | www.salivanatura.cz | design: WPJ